کد خبر: 3770887
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
گروه اجتماعی- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: ۳۵ سایت BTS در روستا‌های مرزی استان اردبیل برای بهبود کیفیت و پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت ایجاد می‌شود.

۳۵ سایت BTS در روستا‌های مرزی استان اردبیل ایجاد می‌شودبه گزارش ایکنا از اردبیل، بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل صبح امروز، ۱۸ آذرماه در جلسه بررسی راهکار‌ها و تسهیل روند نصب و بهره برداری از سایت‌های ارتباطی اپراتور‌های فعال استان اردبیل اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته ۳۵ سایت BTS در روستا‌های مرزی استان اردبیل برای بهبود کیفیت و پوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت ایجاد می‌شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه در طول چندین سال گذشته برنامه‌های مناسبی در ارتباط با توسعه شاخص‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان انجام یافته که از جمله موارد شاخص می‌توان به زیرپوشش قرار دادن مناطق محروم و مرزی استان از پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت اشاره کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: رشد شاخص‌های ICT و بهبود وضعیت پوشش تلفن همراه استان و افزایش سطح دسترسی کاربران یک اولویت اساسی برای رسیدن به سطح قابل قبول در ارتقای شبکه ارتباطی استان است که در این زمینه تدوین برنامه‌های مناسب و لازم اولویت اساسی است.
رزمی گفت: تلاش و جدیت ما هم اکنون بر این است که با رفع مشکلاتی که مربوط به نصب و توسعه شبکه وجود دارد اپراتور‌های فعال استان را توسعه بخشیم و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم که در این زمینه از مسئولان مربوطه از جمله شهرداری و نیروی انتظامی درخواست داریم همکاری‌های لازم را با ما داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت تسهیل بهره‌برداری از سایت‌های ارتباطی BTS تصریح کرد: در راستای مکان‌یابی و نصب سایت‌های ارتباطی نیز همکاری‌های لازم انجام یافته و در حال توسعه شبکه اپراتور‌ها هستیم که بی‌شک انجام تمامی اقدامات حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: