کد خبر: 3841501
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
گروه اجتماعی ــ همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، یادواره شهدای والامقام روستای «زنگیر» و روستا‌های همجوار از توابع شهرستان گرمی برگزار شد.

یادواره شهدای والامقام روستا‌های شهرستان گرمی برگزار شدبه گزارش ایکنا از اردبیل، همزمان با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین(ع)، یادواره شهدای والامقام روستای «زنگیر» و روستا‌های همجوار از توابع شهرستان گرمی، روز گذشته، ۱۹ شهریورماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر و مسئولان اداری و نظامی در میان اقشار مختلف سوگواران امام حسین(ع) برگزار شد.

طاهر رحیمی، فرمانده سپاه ناحیه گرمی در این یادواره اظهار کرد: شهدای ایران اسلامی ادامه‌دهندگان راه شهدای کربلا هستند که با تاسی از سیدالشهدا(ع) توانستند در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کرده و سرافرازی و اقتدار را برای کشور به ارمغان آورند.

رحیمی افزود: فرهنگ عاشورا یک مکتب کامل اسلامی است و هر کس به آن تمسک یابد نجات خواهد یافت و باید در ترویج و توسعه این فرهنگ غنی تلاش مضاعف شود.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام به دنبال گرفتن این فرهنگ عظیم اسلامی از امت ایران هستند و آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که موتور حرکت ملت ایران فرهنگ عاشورا و نهضت سرخ حسینی است.

فرمانده سپاه ناحیه گرمی شهادت و انتظار را دو بال پرواز عالم تشیعبرشمرد و بیان کرد: شهدای ما با تأسی از این فرهنگ جان خود را فدا کردند تا اسلام زنده و ملت ایران سربلند و سرافراز بماند.

رحیمی گفت: روستای زنگیر در دوراه هشت سال دفاع مقدس هشت شهید گرانقدر و ۱۵ جانباز سرافراز تقدیم اسلام و انقلاب کرده است و این بیانگر ولایتمداری و پایبندی مردم این خطه به آرمان‌های نظام و انقلاب است.

پخش کلیپ، مداحی و شعرخوانی از دیگر برنامه‌های یادواره شهدای والامقام روستای «زنگیر» بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: