کد خبر: 3821347
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
گروه اجتماعی ــ رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: باید ظرفیت بسیج در مباحث حقوقی در بعد آشنا ساختن و آموزش حقوقی مردم به منظور افزایش آگاهی‌های عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

ظرفیت بسیج در آموزش مباحث حقوقی به مردم در اردبیل استفاده شودبه گزارش ایکنا از اردبیل، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل، صبح امروز، یکم تیرماه در رزمایش بسیج حقوقدانان استان اردبیل، بسیج را مظهر کار وتلاش و ایثار و خودگذشتگی دانست و اظهار کرد: بی‌شک حاکم شدن روحیه بسیجی در تمامی حوزه‌ها آثار و برکات خوبی در جامعه خواهد داشت و بسیاری از مسایل و مشکلات که درگیر هستیم را برطرف می‌کند.

وی گفت: هر جا روحیه بسیجی حاکم باشد پیشرفت در امور و موفقیت و پیروزی قطعی است و این امر در طول هشت سال جنگ تحمیلی به خوبی به نمایش گذاشته شد و در حال حاضر نیز نیاز به این روحیه در راستای توسعه و تعالی جامعه داریم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بسیج در مباحث حقوقی در بعد آشنا ساختن و آموزش حقوقی مردم به منظور افزایش آگاهی‌های عمومی بیان کرد: به یقین هر قدر اطلاعات حقوقی مردم از حق و حقوق خود و دیگران بیشتر باشد به همان اندازه وقوع بزه و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد.

عتباتی تصریح کرد: توجه به حقوق خانواده و نقد و بررسی آن، روحیه مطالبه‌گری و تنویر افکار عمومی نسبت به پدیده‌های اجتماعی از دیگر مباحثی است که باید از ظرفیت بسیج در این حوزه‌های به نحوی مناسب بهره‌برداری کرد تا زمینه برای افزایش سطح آگاهی عمومی در حوزه حقوقی فراهم شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل حفظ و تقویت روحیه بسیجی و اشاعه آن را از ضروریات جامعه امروز ما دانست و افزود: به یقین خدمت‌رسانی توأم با روحیه بسیجی در ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی به مردم بسیار اثربخش خواهد بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: