کد خبر: 3820039
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: اولویت سازمان اوقاف حفظ موقوفات و برخورد شدید با تصرفات و سپس احیای آن است و در گام بعدی به‌صورت امینانه به نیات واقفان عمل خواهیم کرد.

اولویت اوقاف اردبیل حفظ موقوفات و برخورد شدید با تصرفات استبه گزارش ایکنا از اردبیل، نشست کارگروه مشترک اوقاف، منابع طبیعی و ثبت اسناد استان اردبیل، روز گذشته، 26 خردادماه در اداره اوقاف استان اردبیل برگزار شد.

در این کارگروه که با حضور مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان و کارشناسان مربوطه با هدف رفع مشکلات زمین‌های موقوفه ابوالحسین صدری، ثلث صدرالحاجیه، هاشم خان وکیلی و حاج موتمن وکیلی با منابع طبیعی و اخذ سند برای بخشی از اراضی موقوفات فوق برگزار شد، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ستوده، مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیران این دستگاه‍‌ها و حساسیت آنان به احیای موقوفات گفت: اولویت سازمان اوقاف حفظ موقوفات و برخورد شدید با تصرفات و سپس احیای آن است و در گام بعدی به‌صورت امینانه به نیات واقفان عمل خواهیم کرد و به‌دنبال سرمایه‌گذاری موقوفات در راستای حل مشکلات مردم به‌ویژه مشکلات اقتصادی آن‌ها هستیم.

در ادامه دهقان، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل نیز گفت: به محض تعیین و تکلیف اراضی موقوفات، اداره‌کل ثبت اسناد نسبت به صدور سند برای زمین‌های موقوفه اقدام خواهد کرد.

همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اظهار کرد: همان طور که حفظ و صیانت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است، باید همگی دست به دست هم بدیم تا موقوفات نیز حفظ و احیا شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: