کد خبر: 3819816
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
گروه اجتماعی ــ امام جمعه بخش خورش رستم خلخال گفت: تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌تواند از طریق فعالیت‌های جهادی کانون‌های مساجد فراهم شود و سیره علمی اهل بیت(ع) علما و بزرگان دین در این راه تأثیرگذار و مهم است.

فعالیت‌های جهادی کانون‌های مساجد زمینه‌ساز تحقق بیانیه گام دوم انقلاب استبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام نعمتی، امام جمعه بخش خورش‌رستم خلخال، امروز، 26 خردادماه در آئین گردهمایی توجیهی و افتتاحیه طرح ملی اوقات فراغت در شهر هشجین گفت: کانون‌های مساجد از برکات انقلاب اسلامی است که فعالیت‌های فرهنگی را با محوریت مساجد تعریف و مدیریت می کند.

امام جمعه بخش خورش‌‌رستم تصریح کرد: کانون‌های مساجد در کنار سایر نهادهای فرهنگی مسجد مثل بسیج و روحانیت می تواند اثرات مثبت فرهنگی در سطح محلات ایجاد کند.

وی یادآور شد: باید تاثیرگذاری برنامه های فرهنگی بر روی نوجوانان و جوانان آسیب‌شناسی شود و فرصت های بی نظیر در عرصه فعالیت‌های فرهنگی برای این اقشار فراهم شود.

‌ ‌نعمتی افزود: تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می تواند از طریق فعالیت‌های جهادی کانون‌های مساجد فراهم گردد و سیره علمی اهل بیت(ع) علما و بزرگان دین در این راه تأثیرگذار و مهم است.

امام جمعه خورش‌رستم خاطر نشان کرد: مدیران مسئول و فعالان کانون های مساجد بستر مناسب برای جذاب سازی برنامه‌های فرهنگی و هنری در مساجد را ایجاد کنند تا زمینه جذب نوجوانان و جوانان به مساجد فراهم شود.

‌نعمتی اعلام کرد: کانون‌های مساجد می‌تواند در عرصه آموزش اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تأثیر و نقش بسزایی داشته باشد که بستر آن نیز در مساجد فراهم است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: