کد خبر: 3819386
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
گروه اجتماعی ــ معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: تقویت هویت کودکان در دوره پیش دبستانی راهکار مؤثری برای پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی است.

تقویت هویت کودکان از راهکار‌های موثر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استبه گزارش ایکنا از اردبیل، رعنا پرتوی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، امروز، 25 خردادماه در جمع تعدادی از خبرنگاران اظهار کرد: توجه به مولفه‌ها و عناصر هویت فردی، خانوادگی و اجتماعی کودکان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه تکوین و تعالی هویت کودکان ایران اسلامی در دوره پیش‌دبستانی یکی از برنامه‌های مصوب در دوره پیش‌دبستانی است، تصریح کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تقویت هویت دانش‌آموزان جزو مقوله‌های اصلی است.

پرتوی بیان کرد: در تلاش هستیم شناخت هویت فردی، رعایت قانون مندی و تقویت ارتباط فردبا خود، خدا، خلق و خلقت در بین نوآموزان را نهادینه کنیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در شرایط کنونی جامعه و دوران طلایی شکل‌گیری شخصیت و هویت کودکان تقویت هویت آنان می‌تواند راهکار موثری برای پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی و تثبیت درک و احساس تعلق آنان نسبت به ارزش‌های دینی و ملی باشد.

پرتوی همچنین از برگزاری دومین همایش کشوری هویت کودکان ایرانی اسلامی دوره پیش دبستانی در آبان‌ماه سال جاری در استان قزوین خبر داد و ابراز کرد: تقویت احساس تعلق به ارزش‌های دینی و ملی در کودکان مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: