کد خبر: 3814124
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
براتچیان:
گرووه فرهنگی- معاون فرماندار نیر گفت: در شرایط کنونی و برای مقابله با اقتصاد سلطه نیازمند ارتقای آگاهی‌های عمومی هستیم و در این مسیر کتاب مهمترین عنصر برای آگاهی بخشی به جامعه است.

مقابله با اقتصاد سلطه نیازمند ارتقای آگاهی‌های عمومی استبه گزارش ایکنا از اردبیل، طاهر براتچیان معاون فرماندار نیر، روز گذشته یکم خردادماه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به هجمه‌های سنگین اقتصادی علیه کشورمان گفت: در شرایط کنونی و برای مقابله با اقتصاد سلطه نیازمند ارتقای آگاهی‌های عمومی هستیم و در این مسیر کتاب مهمترین عنصر برای آگاهی بخشی به جامعه است.

براتچیان با بیان اینکه ملت ایران آگاه به مسائل روز بوده وآمادگی مقابله با بحران‌های اقتصادی را دارند، افزود: کسب اگاهی‌های علمی از طریق کتاب‌ها و ترویج ارزش‌های دینی و اسلامی یکی از راهکارهای مهم برای نجات کشور از این بحران‌هاست.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه روز افزون فضاهای مجازی و استفاده توده مردم برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق این فضا خاطر نشان کرد: شبکه‌های اجتماعی با وجود قابلیت های مختلف از جمله انتشار سریع رویدادها، جایگزین مطمئنی برکتاب نیستند و برای دریافت مفاهیم عمیق تر در حوزه های مختلف نیازمند استفاده از کتاب ها هستیم.

در ادامه این جلسه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیر با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره سراسری کتاب خوانی رضوی گفت: امسال این جشنواره با استقبال گسترده مردم در این شهرستان روبرو است و قشرهای مختلفی در این مسابقات کتاب خوانی شرکت می کنند.

علی میرزاپور در ادامه سخنان خود با اشاره به انتشار پوستر ها و بروشورهای تبلیغاتی جشنواره رضوی در سطح ادارات و فضا های مجازی خاطر نشان کرد: بمنظور انجام تبلیغات محیطی بیشتر نیازمند مشارکت نهاد های مختلف از جمله شهرداری  هستیم.

وی همچنین از اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در روستاهای بخش کورائیم خبر داد و گفت: کتابدار کتابخانه عمومی کورائیم روز های سه شنبه هرهفته بعد از ساعت اداری با مراجعه به یکی از روستا های این بخش ، ضمن اجرای برای نامه های فرهنگی و کتاب خوانی برای کودکان ، در این روستا ها خدمات کتابخانه ای نیز ارائه می دهد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: