کد خبر: 3804706
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
گروه اجتماعی- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: برگزاری همایش کشورهای عضو اکو با محوریت گردشگری سلامت در استان اردبیل ظرفیت مناسبی برای معرفی توانمندی‌های استان است.

برگزاری همایش کشورهای عضو اکو در اردبیل ظرفیت مناسبی برای معرفی استان استبه گزارش ایکنا از اردبیل، بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل، امروز 28فروردین‌ماه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: کشورهای عضو اکو دارای فرهنگ و تاریخ مشترکی هستند که این قابلیت می تواند در توسعه حوزه گردشگری سلامت در استان و بهره مندی از مزیت های این اشتراک موثر باشد.

وی با اشاره به اعزام گروهی از پزشکان استان برای آموزش دوره های پزشک آبدرمانی بیان کرد: با استفاده از ظرفیت های این همایش می توان در راستای توسعه پزشک آبدرمانی در استان نیز بهره برد.

ندایی ادامه داد : لازم است حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و همچنین علوم پزشکی بسترهای لازم را برای معرفی جذابیت های گردشگری سلامت استان فراهم کنند.

وی به برنامه ریزی های انجام گرفته در سطح کشور برای پایلوت شدن آبدرمانی استان در کل کشور ، برگزاری همایش کشورهای عضو اکو در اردبیل را زمینه ای مناسب برای حضور سرمایه گذاران این حوزه دانست.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل افزود: تمامی دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت و گردشگری در استان آمادگی لازم برای استقبال از میهمانان این همایش را دارند.

سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل نیز در این جلسه از آماده شدن سیمای اقتصادی و جاذبه های تاریخی و ظرفیت های سرمایه گذاری استان به دو زبان برای ارائه در این همایش خبر داد.

ارژنگ عزیزی افزود: در حوزه های مختلف کشاورزی و گردشگری نیز چندین طرح سرمایه گذاری آماده شده که در این همایش ارائه می شود.

همایش بین المللی کشورهای عضو اکو با محوریت گردشگری سلامت و با حضور 15 کشور 28 و 29 خرداد ماه سالجاری در استان اردبیل به میزبانی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان اردبیل برگزار می شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: