کد خبر: 3801430
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار اردبیل با اشاره به آغاز به کار چندین واحد تولیدی و صنعتی در سال جاری گفت: مقدمات فعالیت چندین کارخانه بزرگ تولیدی و صنعتی در سال گذشته انجام گرفته و امسال با فعال شدن این واحدها تولید و اشتغال در استان رونق می‌گیرد.

فعال‌شدن واحدهای تولیدی در استان اردبیل رونق تولید را رقم می‌زندبه گزارش ایکنا از اردبیل، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل، روز گذشته، 17 فروردین‌ماه در حاشیه بازدید از چندین واحد تولیدی و صنعتی استان، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران و مسئولان استانی در سال گذشته با تلاش و فعالیت اقدامات اجرایی چندین واحد تولیدی را عملیاتی کرده‌اند که خط تولید آن‌ها امسال آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال جدید به نام سال «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری، انتظار می‌رود تمامی مسئولان دستگاه‌ها و سرمایه‌گذاران تلاش‌های خود را در راستای عملیاتی کردن این شعار با هدف ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی بیشتر کنند.

استاندار اردبیل آغاز فعالیت فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر، کارخانه کامیون سازی در مشگین شهر و چند واحد صنعتی دیگر از جمله تولید شیرآلات و بسته‌بندی آب معدنی را نمونه هایی از این واحدها دانست که در راستای رونق تولید فعالیت خواهند کرد.

بهنام‌جو به بازدید از چند واحد تولیدی و صنعتی در استان اشاره کرد و افزود: این واحدها از جمله واحدهایی هستند که موافقت‌های اولیه آن‌ها در سال گذشته صادر شده و در حال احداث و عملیات اجرایی هستند.

وی ادامه داد : با رفع موانع و اختصاص تسهیلات سرمایه در گردش این واحدها به مدار تولید استان اضافه می شوند.

استاندار اردبیل گفت: کارخانه تولید فوم برای بسته‌بندی کالاهای صادراتی اعم از کاشی و لوازم الکترونیکی از جمله این واحدها است که با اختصاص تسهیلات در سال گذشته خط تولید خود را توسعه داده و به تعداد اشتغالزایی نیز افزوده است.

وی افزود: کارخانه تولید قطعات الکترونیکی کامپیوتری از دیگر واحدهای مورد بازدید بود که به صورت نیمه‌کاره رها شده بود و توسط خریدار جدید تحویل گرفته شده و هم اکنون سوله‌هایش به اتمام رسیده و برای ساخت قطعات کامپیوتری با 20 درصد آورده عملیات اجرایی را انجام می‌دهد.

بهنام‌جو واحد تولیدی صنایع خودرویی را از دیگر واحدهای مورد بازدید عنوان کرد و گفت: فضای مورد نیاز برای این واحد نیز تأمین و احداث شده و بخشی از لوازم مورد نیاز تولید و تکثیر نیز وارد شده که به زودی فعالیت این واحد نیز آغاز می‌شود.

وی همچنین در جریان بازدید از واحد تولیدی خوراک دام و طیور نیز نسبت به رفع مشکل افزایش ظرفیت تولید این واحد قول مساعد داد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: این واحد برای توسعه نیاز به اختصاص زمین و سرمایه در گردش دارد که تلاش می‌شود زمین و تسهیلات  مورد نیاز برای توسعه و افزایش میزان اشتغالزایی تأمین شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: