کد خبر: 3485184
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
آیت‌الله عاملی:
گروه سیاسی: امام جمعه اردبیل گفت: ملت ما با رأی در روز 12 فروردین به اسلامیت، در واقع به صداقت، عدالت و عدم تبعیض به حجاب و عفت رای داده و همه باید رأی ملت را محترم بشمارند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی، امام جمعه اردبیل روز گذشته، 14 فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به اینکه نه تنها آمریکا به تعهدات خود در قبال برجام عمل نمی‌کند، بلکه تحریم‌های جدید وضع می‌کند و اخیراً با رأی آمریکا و اروپایی‌ها به تمدید مأموریت احمد شهید عداوت آنها نسبت به ایران به اوج رسید.
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه خوش‌بینی در سیاست خارجی در دنیای معاصر یک خطای بزرگ است، گفت: اخیراً این مطلب را در خصوص خضوع بیش از حد ایران در برابر عربستان و سوءاستفاده عربستان از این اظهارات به اطلاع آقای ظریف رساندم.
امام جمعه اردبیل با انتقاد از نامه اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به شورای امنیت در خصوص نقض برجام توسط ایران با پرتاب موشک‌های دوربرد، گفت: آنها می‌خواهند با بالابردن میزان فشار، ایران اسلامی نیز مثل قذافی تمام ابزار علم و تحقیق خود را دودستی به آنها تقدیم کند.
وی ادامه داد: ای کاش این اقدام شروع و آغاز سلسله اقدامات غیورانه دولت در برابر نقض برجام توسط غربی‌ها باشد تا آنها احساس نکنند که ایران مضطر است و به خاطر اضطرار داخلی یا سیاسی نمی‌تواند در برابر نقض برجام عکس‌العمل نشان دهد.
امام جمعه اردبیل اضافه کرد: آنها اگر این احساس را داشته باشند در برابر حق ملت ما تمکین نخواهند کرد و این در حالی است که آنها در مدیریت منطقه به ما احتیاج دارند و برجام نیز برای آنها بسیار حیاتی است.
وی افزود: در منطقه‌ای که در نهایت ناآرامی است و چندین مداخله نظامی بزرگ توسط آمریکا در منطقه صورت گرفته است، ما نمی‌توانیم خود را خلع سلاح کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با اشاره به 12 فروردین که امام آن را روز امامت امت نامید، گفت: رجوع به رأی مردم در نوع حکومت، آن هم پس از گذشت حدود 50 روز از انقلاب و سپردن مدیریت کشور به خود مردم نهایت اکرام ملت ماست.
وی افزود: ملت آن روز با رأی نزدیک به 99 درصد به جمهوریت و اسلامیت رأی داد و ما باید به این رأی احترام بگذاریم، نه جمهوریت و نه اسلامیت را نباید نقض کنیم ملت ما با رای آن روز به اسلامیت، در واقع به صداقت، عدالت و عدم تبعیض به حجاب و عفت رای داده و همه باید رأی ملت را محترم بشمارند.
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار کرد: اینجانب از کاندیداهای دور دوم انتخابات در اردبیل و پارس‌آباد هیچ حمایت خاصی ندارم و تصمیم نهایی با خود مردم است هرگونه انتساب حمایت به اینجانب کذب محض است و ملت باید در برابر جوسازی‌­های کاذب کاملاً هوشیار باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: