کد خبر: 3469381
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۰
آیت‌الله عاملی:
گروه سیاسی: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: برجام تا اینجا به نفع ایران است و هم اکنون به دانش هسته‌ای دست یافته و هیچ قدرتی توان گرفتن این فن‌آوری را از ما ندارد، همچنین برجام یک فرجه و فرصت اقتصادی برای کشور ایجاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، روز گذشته دوم بهمن‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به اینکه توافق و اجرایی شدن برجام با این کیفیت در واقع نتیجه مقاومت 36 ساله ملت بزرگ ایران است، گفت: اگر همراهی، صبوری و پایداری ملت ایران نبود بی‌شک این مهم بدست نمی‌آمد و دشمن با ما همان‌گونه که با موضوع هسته‌ای لیبی و سرهنگ قذافی عمل کردند، برخورد و همه چیز را جمع کرده و ایران را به کل از فن‌آوری هسته‌ای محروم می‌کردند.
وی خاطر نشان کرد: برجام تا اینجا به نفع ایران است و هم اکنون به دانش هسته‌ای دست یافته و هیچ قدرتی توان گرفتن این فن‌آوری را از ما ندارد،همچنین برجام یک فرجه و فرصت اقتصادی برای کشور ایجاد کرده است.
خطیب جمعه اردبیل بیان کرد: سیاست‌های کلان کشور در دست رهبری است و دولت‌ها مجری این سیاست‌ها هستند، این سیاست‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب، سپس به امضای رهبری می‌رسد، بنابراین تغییر در ماهیت انقلابی ایران که آرزو و مقصد اصلی دولت‌های استکباری از توافق هسته‌ای است یک رویای غیرقابل تعبیر است.
وی بااشاره به اینکه اساس سیاست‌های کلان کشور عدم تنازل از اصول و آرمان‌های انقلاب و اسلام است، گفت: موفقیت اخیر هم نتیجه تنازل از اصول نیست بلکه معلول مقاومت در برابر زیاده خواهی آمریکا و غرب است و اگر از اصول تنازل می‌کردیم با این مقدار هم با ما توافق نمی‌کردند.
عاملی افزود: ما تردیدی نداریم که آنها ناچار از این توافق بودند و قطعا به اندازه ذره‌ای برای ما خیرخواهی ندارند، به همین جهت مقام معظم رهبری در پاسخ نامه رئیس جمهوری مطالب و موارد مهمی را به دولت گوشزد کردند.
امام جمعه اردبیل اضافه کرد: معجزه اقتصادی در نتیجه برنامه‌ریزی دقیق اقتصادی و اجرای موفق آن بدست می‌آید.
آیت‌الله عاملی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهوری درباره کاهش سود بانکی در سال آینده بر لزوم تنظیم مراکز مالی و بانکی کشور ونیز توجه جدی به آسیب‌های احتمالی واردات بی‌رویه به تولید داخلی به عنوان دو رکن از ارکان اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
وی‌ همچنین با اشاره به توهم دشمنان ایران اسلامی درباره کارساز بودن تحریم‌ها از دولت خواست با تمام توان این توهم را از ذهن 1+5 خارج کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: